Wzięła pieniądze od seniorki, bo to miało uleczyć jej nogi. 84-latka straciła oszczędności

09 marzec 2023
Autor: 
Wzięła pieniądze od seniorki, bo to miało uleczyć jej nogi Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Mieszkanka gminy Skąpe dała pieniądze kobiecie, która miała wyleczyć jej nogi. Oszustka wyleczyła ją, ale z oszczędności. 84-latka straciła 6 tysięcy złotych.

Oszuści cały czas nie odpuszczają. Tym razem nie było jednak telefonu, a osobista wizyta. W środę, 8 marca, w godzinach wieczornych do mieszkania seniorki z gminy Skąpe weszła kobieta, która podawała się za znachorkę.

- Kobieta obiecała, że wyleczy chore nogi 84-latki. Seniorka podstępem została namówiona do przekazania swoich oszczędności, które przez rzekomą znachorkę zostały schowane do koszuli nocnej, a następnie miały być odłożone na 3 dni, co miało wpłynąć leczniczo na jej chore nogi - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Oszustka zabrała kasę i po "wizycie"

Po przekazaniu pieniędzy "lecznicza" wizyta została zakończona. Po wyjściu kobiety 84-latka postanowiła sprawdzić, czy jej pieniądze faktycznie zostały schowane. Oczywiście w środku nie było ani złotówki i tym sposobem mieszkanka gminy Skąpe straciła 6 tysięcy złotych.

- Przestrzegamy wszystkich, a w szczególności osoby starsze przebywające same w mieszkaniu lub domu przed wpuszczaniem nieznajomych osób oferujących różne usługi takie jak: usługi lecznicze, sprzedaż różnego rodzaju urządzeń i wyposażenia domu, ale także nieznanych nam pracowników pobierających odczyty lub chcących usunąć awarię na przykład wody, prądu lub gazu - apeluje asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Akcja inspekcji środowiska koło Lubska. Czy zalew Nowiniec został zanieczyszczony? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u