Włożył w tachograf kartę kolegi i ruszył w trasę. Stracił prawo jazdy

09 marzec 2023
Autor: 
Włożył w tachograf kartę kolegi i ruszył w trasę. Stracił prawo jazdy Fot. KPP Wschowa

Kierowca ciężarówki używał karty innego kierowcy w tachografie. Mężczyzna został zatrzymany we Wschowie. Szofer stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Wszystko wydarzyło się w środę, 8 marca. Patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał przy komendzie we Wschowie samochód ciężarowy. To miała być zwykła, rutynowa kontrola. Pojazdem kierował 46-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

- Mężczyzna miał w tachografie aktywną kartę innego kierowcy. Starał się wprowadzić funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości. Ten plan nie powiódł się z uwagi na to, że zapomniał datę urodzin kolegi, na którego karcie podróżował - nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Stracił prawo jazdy

Funkcjonariusze zatrzymali 46-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna stracił je na najbliższe trzy miesiące. Ponadto sporządzony został wobec niego wniosek za ukaranie do sądu. Kary nie uniknie również prawdopodobnie szef mężczyzny.

- W pojeździe mężczyzna miał schowaną swoją kartę kierowcy - dodaje nadkom. Piwowarska.

Przeczytaj też: Policyjny pościg koło Wschowy. Zatrzymano dwóch mężczyzn, jeden miał narkotyki (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u