"Trzeźwy poranek" w Krośnie Odrzańskim i okolicach. Kierowca miał blisko promil alkoholu

13 marzec 2023
Autor: 
"Trzeźwy poranek" w Krośnie Odrzańskim i okolicach Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Policjanci z Krosna Odrzańskiego prowadzili dziś od świtu akcję "Trzeźwy poranek". W trakcie działań wpadł kierowca, który miał prawie promil alkoholu.

Mimo licznych kontroli i zaostrzania kar policja praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Nie inaczej było dziś, 13 marca. Funkcjonariusze z krośnieńskiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania "Trzeźwy poranek".

Akcja policji na drogach ruszyła już z samego rana. Patrole rozstawiły się nie tylko na terenie Krosna Odrzańskiego i Gubina, ale całego powiatu. I tak kilkunastu funkcjonariuszy kontrolowało trzeźwość kierujących jadących zarówno po głównych arteriach, jak i lokalnych trasach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Wpadł pijany kierowca

Już w pierwszych godzinach działań mundurowi zatrzymali jednego kierowcę, który prowadził pojazd na "podwójnym gazie". 52-letni mężczyzna kierujący Fordem Mondeo wpadł w Dychowie (gmina Bobrowice).

- Miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy oraz zakazali dalszej jazdy - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Gmina Dąbie ma nowego wójta. "Wygrał z członkiem PiS" - cieszą się ludowcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u