Zmiana na stołku w lubuskiej straży pożarnej. Jest nowy zastępca komendanta

13 marzec 2023
Autor: 
Zmiana na stołku w lubuskiej straży pożarnej. Jest nowy zastępca komendanta Fot. KG PSP

Starszy brygadier Krystian Kosela będzie pełnił od jutra obowiązki zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Jeden z dotychczasowych odszedł na emeryturę.

Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wielkopolskim zyskała nowego oficera. Od wtorku, 14 marca, obowiązki zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego będzie pełnił st. bryg. Krystian Kosela. Dziś z rąk Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Andrzeja Bartkowiaka otrzymał on decyzję personalną.

Starszy brygadier Krystian Kosela służbę w PSP rozpoczął w 2001 roku jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po jej ukończeniu został mianowany na stanowisko dowódcy zastępu w gorzowskiej straży pożarnej, gdzie pełnił służbę, awansując na kolejne stanowiska służbowe. Od 2020 roku był Komendantem Miejskim PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

- Od początku pełni funkcje dowódcze w jednostkach taktycznych straży pożarnej. W ramach sił i środków Centralnego Odwodu Operacyjnego dowodził Kompanią Specjalistyczną Powodziową Pompową, Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "Gorzów" - informuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Dotychczasowy zastępca pożegnał się z mundurem

Obecność nowego oficera w lubuskiej komendzie wojewódzkiej jest pokłosiem decyzji st. bryg. Lesława Glińskiego, który przeszedł w stan spoczynku, czyli na zasłużoną emeryturę. Uroczysty apel pożegnalny odbył się pod koniec lutego.

Przeczytaj też: Strażacy dla kobiet, czyli akcja "Kobieta potrafi". Zobaczcie, co działo się w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u