Wandale zdemolowali kolektory słoneczne w Czerwieńsku. Jednego zatrzymano, dwóch jest poszukiwanych (ZDJĘCIA)

14 marzec 2023
Autor: 
Wandale zdemolowali kolektory słoneczne w Czerwieńsku Fot. KMP Zielona Góra

Trzej mężczyźni zniszczyli kolektory słoneczne na szkole w Czerwieńsku koło Zielonej Góry. Policja zatrzymała już 32-latka i dalej szuka pozostałych sprawców.

Wszystko wydarzyło się 7 lutego. Tego dnia prawdopodobnie w godzinach nocnych na dach Zespołu Szkół w Czerwieńsku weszły trzy osoby, które zdemolowali zamontowane tam kolektory słoneczne. Placówka wyceniła wartość uszkodzonego mienia na około 160 tysięcy złotych.

To zdarzenie bardzo mocno zbulwersowało mieszkańców miasta. Jednocześnie o całej sprawie powiadomiono policję w Zielonej Górze. Incydentem zajęli się funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu II Policji. W wytypowaniu osób odpowiedzialnych za zniszczenie mienia oraz ustaleniu przebiegu zdarzenia pomogły między innymi nagrania z kamer monitoringu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Zatrzymano jednego sprawcę. Policja szuka jeszcze dwóch

- Działania funkcjonariuszy pozwoliły zatrzymać 32-letniego mieszkańca Czerwieńska, który jest znany policjantom i był wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania jeszcze dwóch pozostałych osób - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, zielonogórskiej policji.

Zatrzymany już mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia zakwalifikowany jako wybryk chuligański. Teraz grozi mu kara od 4,5 miesiąca do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Jest jedyną kobietą na pierwszej linii ognia w straży pożarnej w Zielonej Górze. Zobacz rozmowę ze strażaczką


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u