Pogoda Lubuskie. Porywy wiatru do 85 km/h. IMGW ostrzega przed niżem Flurin

14 marzec 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Porywy wiatru do 85 km/h. IMGW ostrzega Redakcja

Pogoda Lubuskie. Niż Flurin doprowadzi do załamania pogody. Wydano już ostrzeżenia przed silnym wiatrem z porywami do 85 km/h.

Dziś, 14 marca, mieszkańcy województwa lubuskiego od rana mogą spotkać się z dość wiosenną aurą. Temperatura powietrza wynosi około 10 stopni Celsjusza, natomiast zachmurzenie przeplata się z promieniami słońca. Pogoda szybko się jednak zmieni, a to za sprawą niżu Flurin, który dotrze do Polski późnym popołudniem. Przyniesie on silne porywy wiatru, opady deszczu, a nawet lokalne burze.

Ostrzeżenia IMGW dla całego województwa

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Objęte zostały nimi wszystkie powiaty w regionie.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 85 procent. Alert będzie obowiązywał we wtorek, 14 marca, od godziny 17:00 do 21:00.

Niż Flurin w Lubuskiem - apel o ostrożność

Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogą zostać poderwane przez wiatr oraz unikać parkowania pod drzewami. W ten czas z pewnością sporo pracy mogą mieć strażacy, którzy będą interweniować na przykład przy usuwaniu powalonych drzew. Warto mieć naładowane baterie w telefonach, ponieważ mogą wystąpić przerwy w dostawach prądu.

Przeczytaj też: Jest jedyną kobietą na pierwszej linii ognia w straży pożarnej w Zielonej Górze. Zobacz rozmowę ze strażaczką


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u