Nowa Sól: Wyrzuciła przez okno 12 tysięcy złotych, bo... uwierzyła fałszywemu policjantowi

14 marzec 2023
Autor: 
Nowa Sól: Wyrzuciła przez okno 12 tysięcy złotych Fot. KWP Gorzów Wlkp.

To było standardowe oszustwo na policjanta. Telefon, fałszywa historia i zdobycie 12 tysięcy złotych. 89-latka z Nowej Soli wyrzuciła pieniądze przez okno.

Policja nieustannie ostrzega przed oszustami i apeluje o zachowanie czujności. Niestety niemalże codziennie co najmniej jeden mieszkaniec województwa lubuskiego traci swoje pieniądze, ponieważ został zmanipulowany przez oszustów. W piątkowy wieczór, 10 marca, swoje pieniądze straciła mieszkanka Nowej Soli, która zaufała fikcyjnemu policjantowi.

- Do 89-letniej kobiety zadzwonił nieznajomy mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Powiedział, że kobieta jest narażona na utratę wszystkich swoich oszczędności, ale wystarczy, że przekaże jej "policjantom", a wtedy uda się je "uratować" - relacjonuje kom. Maciej Kimet z Lubuskiej Policji.

Wystraszona seniorka od razu zapakowała 12 tysięcy złotych do plastikowej torby i wyrzuciła je przez okno. Tam czekał już oszust, który zabrał pieniądze.

"Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów"

Przez ostatni weekend na terenie powiatu nowosolskiego oszuści próbowali wielokrotnie dzwonić do mieszkańców, chcąc ich oszukać. Pamiętajmy, że zawsze w przypadku nawet najmniejszych podejrzeń co do próby popełnienia oszustwa należy jak najszybciej powiadomić policję.

- Policjanci nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy - podkreśla kom. Kimet.

Przeczytaj też: Wandale zdemolowali kolektory słoneczne w Czerwieńsku. Jednego zatrzymano, dwóch jest poszukiwanych (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u