Tragiczny finał poszukiwań w Międzyrzeczu. Z Obry wyłowiono ciało mężczyzny (ZDJĘCIA)

15 marzec 2023
Autor: 
Tragiczny finał poszukiwań w Międzyrzeczu. Z Obry wyłowiono ciało Fot. KP PSP Międzyrzecz, WOPR Świebodzin

Tragiczny finał poszukiwań w Międzyrzeczu. Strażacy wyłowili z rzeki Obra ciało 35-letniego mężczyzny. Teraz okoliczności śmierci wyjaśni sekcja zwłok.

Informacja o mężczyźnie, który wpadł do Obry w Międzyrzeczu, wpłynęła do miejscowych służb ratowniczych we wtorkowe przedpołudnie, 14 marca, około godziny 10:30. Zgłaszający przekazał, że osoba zniknęła pod powierzchnią wody w rejonie liceum przy ulicy Staszica.

Do akcji wysłano zastępy straży pożarnej z Międzyrzecza oraz Świebodzina, na podstawie których funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Centrum". Strażacy przeszukiwali powierzchnię akwenu z łódek oraz obszar pod powierzchnią wody. Na miejscu pracowali też ochotnicy z OSP Bledzew, policjanci oraz ratownicy z WOPR Świebodzin, którzy prowadzili poszukiwania z użyciem sonaru i robota podwodnego.

Wtorkowe działania nie przyniosły ostatecznie żadnego rezultatu. Wieczorem akcję przerwano.

Z Obry wyłowiono ciało mężczyzny

Dziś, 15 marca, działania na Obrze ruszyły ponownie. W godzinach wieczornych strażakom udało zlokalizować, a następnie wyłowić zwłoki mężczyzny.

Teraz sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu. Ciało 35-latka zabezpieczono do sekcji zwłok, która wykaże dokładną przyczynę śmierci.

Przeczytaj też: Nocne manewry wojskowe w okolicach Międzyrzecza. Będą latać śmigłowce


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u