Taksówkarz z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany w Zielonej Górze. Nie miał też licencji

16 marzec 2023
Autor: 
Taksówkarz z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany w Zielonej Górze Fot. ITD Zielona Góra

Taksówkarz bez licencji i z zakazem prowadzenia pojazdów wpadł w Zielonej Górze. Stanie przed sądem i dodatkowo grozi mu spora kara finansowa.

Dziś, 16 marca, w Zielonej Górze służbę pełnił wspólny patrol, w którym znajdował się funkcjonariusz policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Mundurowi na ulicy Bohaterów Westerplatte postanowili skontrolować taksówkę oczekującą na pasażera na postoju TAXI.

- Kierowca okazał do kontroli licencję na wykonywanie transportu drogowego taksówką, która z końcem 2022 roku utraciła ważność. Kierowca nie posiadał jednak nowej licencji, która uprawniałaby go do wykonywania krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką - informuje lubuska Inspekcja Transportu Drogowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

Taksówkarz z zakazem prowadzenia pojazdów

Brak licencji nie był jedynym przewinieniem popełnionym przez mężczyznę. W trakcie kontroli na jaw wyszło także, iż ma on aktywny, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Już wkrótce mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ponadto za wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji grozi mu teraz kara pieniężna w wysokości 12 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Tak wyglądają nowe autobusy elektryczne MZK Zielona Góra. Koszt? Blisko 23,6 miliona (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u