Policjanci zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi. "To ciekawa, ale i odpowiedzialna służba"

16 marzec 2023
Autor: 
Policjanci zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi Redakcja

Trwa dobór do służby w policji. Do wstąpienia w szeregi formacji zachęcają między innymi mundurowi z Międzyrzecza.

Lubuska Policja nieustannie przyjmuje nowych kandydatów. Z początkiem marca szeregi zasiliło 14 stróżów prawa, którzy po uroczystym ślubowaniu wyjechali na kilku miesięczne szkolenie. Mundurowi cały czas zachęcają jednak, aby do służby zgłaszały się nowe osoby.

Do zostania policjantem zachęcają na przykład funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

- Ten szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym jest przeznaczony dla odpowiedzialnych osób. Złóż odpowiednie dokumenty i sprawdź, czy jesteś osobą, która godnie będzie nosić policyjny mundur i chronić swych obywateli - mówi mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik międzyrzeckiej policji.

Dobór do służby w policji - co trzeba zrobić?

Informacje dotyczące całej procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Można znaleźć tutaj także listę miejsc, w których organizowane są zajęcia przygotowujące kandydatów do testu sprawności fizycznej. Wszystko dostępne jest w zakładce "Dobór" - KLIKNIJ TUTAJ.

- Szerokie spectrum policyjnych działań z pewnością sprawi, że każdy znajdzie komórkę zgodną ze swoimi zainteresowaniami oraz wykształceniem. To bardzo ciekawa, ale i odpowiedzialna służba, która adresowana jest do tych, którzy nie są obojętni wobec wszelkich form łamania prawa i zależy im na bezpieczeństwie Polski i jej obywateli - podkreśla mł. asp. Maksimczyk.

Przeczytaj też: Taksówkarz z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany w Zielonej Górze. Nie miał też licencji


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u