Akcja KAS w Sulechowie. Zatrzymano handlarza nielegalnym tytoniem i papierosami (ZDJĘCIA)

16 marzec 2023
Autor: 
Akcja KAS w Sulechowie. Zatrzymano handlarza nielegalnym tytoniem Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa prowadziła działania w Sulechowie. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który handlował nielegalnym tytoniem i papierosami.

Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim wkroczyli w ostatnim czasie na teren jednej z posesji w Sulechowie. Zatrzymali tam mężczyznę, który sprzedawał papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz nielegalny tytoń. Ponadto cała posesja została dokładnie przeszukana.

- W garażu ujawniono 18 worków jutowych o łącznej wadze 362,5 kg i 25 worków strunowych po 0,5 każdy, a także 2160 sztuk papierosów. W samochodzie funkcjonariusze z KAS wykryli 20 paczek papierosów pakowanych po 20 sztuk bez polskich znaków akcyzy - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Nielegalny towar był także w samym mieszkaniu. Tam skonfiskowano 21 paczek papierosów, 11 telefonów komórkowych, laptopa i karty SIM. Dodatkowo zabezpieczono gotówkę w kwocie 29,5 tysiąca złotych oraz 550 euro.

Przyznał się do winy

Jak przekazuje Markowicz, mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał zarzuty. Szacunkowa wartość niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 431 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Sulechów: 24 punkty karne i 2300 złotych mandatu w kilka sekund. Policyjna grupa SPEED w akcji (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u