Akcja służb w Gubinie. Zlikwidowano trzy nielegalne kasyna (ZDJĘCIA)

21 marzec 2023
Autor: 
Akcja służb w Gubinie. Zlikwidowano trzy nielegalne kasyna Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Policja i Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowali nielegalne kasyna w Gubinie. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzynaście automatów do gry.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 17 marca. Krajowa Administracja Skarbowa wspólnie z policjantami z komisariatu w Gubinie wkroczyli do trzech miejsc na terenie miasta, w których funkcjonowały nielegalne kasyna.

- Gdy weszli do wytypowanych punktów, w tym w dwóch przypadkach po wejściu siłowym, ujawnili w nich działające automaty, osoby dozorujące pomieszczenie i obsługę urządzeń oraz graczy. Zanim jednak urządzenia zostały zdemontowane, celnicy przeprowadzili eksperymenty procesowe, sprawdzając, czy są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych - realacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Zabezpieczono 13 automatów do gry

Łącznie w trzech lokalach na terenie Gubina mundurowi ujawnili trzynaście nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Poza ich zabezpieczeniem funkcjonariusze przesłuchali także wszystkie osoby, które przebywały w nielegalnych kasynach.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia. Ponadto za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie. Wysoką karę pieniężną może ponieść również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal.

- Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim. Takie działania są podejmowane regularnie, by wyeliminować przestępczy proceder - informuje kom. Kulka.

Przeczytaj też: Picie alkoholu i awantury, czyli... Plac Teatralny w Zielonej Górze. Policja jest tam coraz częściej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u