Picie alkoholu i awantury, czyli... Plac Teatralny w Zielonej Górze. Policja jest tam coraz częściej (ZDJĘCIA)

21 marzec 2023
Autor: 
Picie alkoholu i awantury, czyli... Plac Teatralny w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Alkoholowe libacje, bójki i liczne awantury - tak w skrócie można opisać Plac Teatralny w Zielonej Górze. Wraz z nadejściem wiosny będzie tam coraz więcej młodzieży, ale i policjantów.

Gdy tylko w centrum Zielonej Góry powstał Plac Teatralny, bardzo mocno przypadł on do gustu przede wszystkim młodzieży. Szczególnie wiosną i latem jest on przez nich bardzo oblegany zarówno w dzień, jak i w nocy. Spotkaniom towarzyszy głównie alkohol i głośnie zachowanie, ale z czasem można dołączyć do tego zestawu między innymi pijackie awantury, bójki czy niszczenie infrastruktury.

Mieszkańcy okolicznych budynków nieustannie skarżą się na imprezy do białego rana i zwracają także uwagę na zaśmiecanie terenu. W tym celu w 2022 roku policjanci, mieszkańcy oraz władze miasta spotkali się na Komisji Praworządności i Porządku Publicznego. Tam podjęto szereg decyzji, na przykład o częstszych patrolach i legitymowaniach osób przebywających w tym rejonie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

"Policyjne patrole kierowane są tam przez całą dobę"

Dziś, 21 marca, rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, a to będzie wiązać się z tym, że w centrum miasta zaobserwujemy coraz więcej młodych ludzi. Więcej będzie tam także policjantów, ponieważ rejon deptaka oraz przyległych uliczek to RWP, czyli Rejon Wzorowego Porządku. Oczywiście włącza się w to wszystko także Plac Teatralny.

- Policyjne patrole piesze, zmotoryzowane i w sezonie oczywiście patrole rowerowe kierowane są w ten rejon każdego dnia przez całą dobę. Sprzymierzeńcami policjantów w dbaniu o porządek są operatorzy miejskiego monitoringu. Często to dzięki ich czujności mundurowi kierowani są na miejsce, zanim jeszcze coś złego się wydarzy - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że ich obecność na Placu Teatralnym jest ważna. - Umundurowany policyjny patrol często "studzi" zapędy do łamania prawa - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Kierowcy na "podwójnym gazie" zatrzymani na S3 koło Zielonej Góry (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u