Gdy tylko w centrum Zielonej Góry powstał Plac Teatralny, bardzo mocno przypadł on do gustu przede wszystkim młodzieży. Szczególnie wiosną i latem jest on przez nich bardzo oblegany zarówno w dzień, jak i w nocy. Spotkaniom towarzyszy głównie alkohol i głośnie zachowanie, ale z czasem można dołączyć do tego zestawu między innymi pijackie awantury, bójki czy niszczenie infrastruktury.
Mieszkańcy okolicznych budynków nieustannie skarżą się na imprezy do białego rana i zwracają także uwagę na zaśmiecanie terenu. W tym celu w 2022 roku policjanci, mieszkańcy oraz władze miasta spotkali się na Komisji Praworządności i Porządku Publicznego. Tam podjęto szereg decyzji, na przykład o częstszych patrolach i legitymowaniach osób przebywających w tym rejonie.
"Policyjne patrole kierowane są tam przez całą dobę"
Dziś, 21 marca, rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, a to będzie wiązać się z tym, że w centrum miasta zaobserwujemy coraz więcej młodych ludzi. Więcej będzie tam także policjantów, ponieważ rejon deptaka oraz przyległych uliczek to RWP, czyli Rejon Wzorowego Porządku. Oczywiście włącza się w to wszystko także Plac Teatralny.
- Policyjne patrole piesze, zmotoryzowane i w sezonie oczywiście patrole rowerowe kierowane są w ten rejon każdego dnia przez całą dobę. Sprzymierzeńcami policjantów w dbaniu o porządek są operatorzy miejskiego monitoringu. Często to dzięki ich czujności mundurowi kierowani są na miejsce, zanim jeszcze coś złego się wydarzy - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.
Funkcjonariusze zwracają uwagę, że ich obecność na Placu Teatralnym jest ważna. - Umundurowany policyjny patrol często "studzi" zapędy do łamania prawa - podkreśla podinsp. Stanisławska.
Przeczytaj też: Kierowcy na "podwójnym gazie" zatrzymani na S3 koło Zielonej Góry (ZDJĘCIA)
https://newslubuski.pl/interwencje/14149-picie-alkoholu-i-awantury-czyli-plac-teatralny-w-zielonej-gorze.html#sigProId6ab996280a