Strażacy z zielonogórskiej Raculi zbierają na ambulans! Możesz im pomóc! (FILM)

20 marzec 2023
Autor: 
Strażacy z zielonogórskiej Raculi zbierają na ambulans! Możesz im pomóc! Redakcja

Strażacy ochotnicy z zielonogórskiej Raculi zbierają pieniądze na zakup ambulansu. Strażacy chcą wzmocnić system ratowniczy w regionie!

W ostatnich latach izolowane zdarzenia medyczne stały się codziennością w straży pożarnej. Nierzadko strażacy wyjeżdżają w zastępstwie zespołów ratownictwa medycznego, które w chwili wezwania obsługują inne zdarzenia. Tego typu wyjazdy pokazują, jak ważny może być ambulans stacjonujący w remizie OSP Zielona Góra - RaculaPrzeszkoleni strażacy chcą nieść pomoc na wyższym poziomie

Wszyscy strażacy OSP Racula biorący udział w zdarzeniach posiadają kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dodatkowo w szeregach jednostki znajduje się czterech druhów, którzy ukończyli studia medyczne i uzyskali tytuł ratownika medycznego. Izolowane zdarzenia medyczne nie zawsze wymagają dyspozycji wozu gaśniczego, często wystarczyłby ambulans. 

- Musimy rozwijać się w kierunku pomocy w każdym zakresie. Wyjeżdżamy do różnych zdarzeń, także medycznych. Dlatego chcemy pomóc i wzmocnić system medyczny. Nie chcemy wchodzić komuś w drogę, chcemy współpracować, aby wzmacniać cały system na terenie regionu - mówi Łukasz Andrzejewski, Prezes OSP Racula. 

Pojazd będzie także wykorzystywany m.in. podczas zabezpieczania imprez masowych w regionie czy w procesie kształcenia młodzieży z zakresu pierwszej pomocy.

Używany ambulans kosztuje około 100 tys. złotych

Obecnie fundusze jednostki nie pozwalają na zakup używanego pojazdu, dlatego strażacy postanowili założyć zbiórkę pieniędzy na platformie zrzutka.pl. Zebrane środki zostaną w pełni przeznaczone na zakup używanego ambulansu, który posłuży jednostce oraz mieszkańcom. 


Zbiórka pieniędzy:


Czytaj także - Sprawniejsi przez ćwiczenia - strażackie warsztaty w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u