Jednoślady wracają na drogi, czyli rusza sezon motocyklowy. Policja: "Apelujemy o rozwagę"

21 marzec 2023
Autor: 
Jednoślady wracają na drogi, czyli rusza sezon motocyklowy Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Na drogach można już spotkać więcej jednośladów, a to oznacza, że rusza sezon motocyklowy. Policja podkreśla, że kierowcy osobówek muszą pamiętać o fanach dwóch kółek.

Coraz cieplejsze dni i panująca w ostatnim czasie pogoda spowodowały, że na drogach województwa lubuskiego coraz częściej zaczynają pojawiać się motocykliści. To odpowiedni moment, by każdy przyzwyczajał się do powrotu jednośladów na nasze drogi po zimowej przerwie. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien być jeszcze mocniej skoncentrowany i dokładniej patrzeć w lusterka.

- Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drogach. Nasz apel skierowany jest nie tylko do motocyklistów, ale również do pozostałych kierujących, aby zwracali większą wagę na motocyklistów, rowerzystów, którzy w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans - podkreśla nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Wzrost temperatury - wzrost zdarzeń drogowych

Z policyjnych statystyk prowadzonych na terenie powiatu wschowskiego wynika, że wraz ze wzrostem temperatury wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Często przyczyną takich wypadków jest brawura, prędkość, wyprzedzanie na trzeciego, ale też brak wyobraźni kierowców.

Policjanci z Zielonej Góry informują natomiast, że jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, niestety nie wszyscy są wystarczająco ostrożni. Motocykliści najczęściej jeżdżą zbyt szybko i niebezpiecznie oraz za blisko innych pojazdów, natomiast kierowcy samochodów wymuszają pierwszeństwo przejazdu lub nie sygnalizują manewrów.

- Funkcjonariusze wkrótce będą organizować działania w trosce o bezpieczeństwo użytkowników jednośladów. Celem takich działań będzie przede wszystkim zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Przeczytaj też: Zielona Góra: 16-latek wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przekroczył prędkość. Stanie przed sądem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u