Enea Falubaz Zielona Góra wygrywa sparing z Fogo Unią Leszno! (ZDJĘCIA)

21 marzec 2023
Autor: 
Enea Falubaz Zielona Góra wygrywa sparing z Fogo Unią Leszno! Redakcja

Żużlowe emocje powoli wracają na W69 do Zielonej Góry. Enea Falubaz Zielona Góra wygrywa sparing z Fogo Unią Leszno 48:42. 

Enea Falubaz Zielona Góra ma za sobą już trzy jednostki szkoleniowe na torze z nowym ledowym oświetleniem i liniowym odwodnieniem. W ostatnich dniach zielonogórski klub ogłosił także nowego sponsora tytularnego na nadchodzący sezon 2023. Został nim koncern energetyczny Enea. Duże kontrowersje wzbudziła obecność posła Łukasza Mejzy w procesie ustalania szczegółów współpracy z Enea.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Sparing Enea Falubaz Zielona Góra z Fogo Unią Leszno

We wtorek, 21 marca o godzinie 16:30 na stadionie żużlowym przy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze rozpoczęły się treningowe zmagania Enea Falubazu Zielona Góra z Fogo Unią Leszno. Dla zielonogórskich żużlowców był to pierwszy poważny sprawdzian przed zbliżającymi się zawodami w ramach 1. Ligi Żużlowej. Falubaz do sparingu wystawił swój najsilniejszy skład.

Początek spotkania był zdecydowanie wyrównany. Pierwszy bieg wygrali goście po świetnej jeździe Bartosza Smektały, który wygrał start i zdołał utrzymać prowadzenie przez cztery okrążenia. W drugim biegu doszło do groźnie wyglądającego upadku z udziałem zawodników Falubazu. Szczęśliwie nikomu nic poważnego się nie stało i wyścig powtórzono w pełnym składzie.

Komplet punktów dowiózł młodzieżowiec Michał Curzytek, na trzecim miejscu dojechał Dawid Rempała. W kolejnych dwóch biegach padł remis. W piątym wyścigu sparingu zielonogórzanie zdobyli 4 punkty za sprawą świetnej jazdy Rohana Tungatea, który pierwszy wjechał na metę. Dzięki temu Falubaz wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca zawodów. 

Podczas sparingu świetnie zaprezentowali się Rohan Tungate (9) i Luke Becker (9+2*). W drużynie gości najwięcej punktów zdobył Bartosz Smektała (13). 

W trakcie wydarzenia zaprezentowali się dwaj młodzieżowi zawodnicy Falubazu Kacper Rychliński oraz Filip Frącewicz. Dodatkowo uruchomione zostało zmodernizowane oświetlenie stadionu, które działa w systemie LED.

Enea Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno:

Enea Falubaz Zielona Góra: Przemysław Pawlicki (8+1*), Luke Becker (9+2*), Rohan Tungate (9), Krzysztof Buczkowski (9), Rasmus Jensen (8+1*), Dawid Rempała (2), Michał Curzytek (6), Fabian Ragus (0),

Fogo Unia Leszno: Bartosz Smektała (13), Antoni Mencel (1+1*), Jaimon Lidsey (6), Maksym Borowiak (0), Grzegorz Zengota (9), Damian Ratajczak (10), Hubert Jabłoński (0), Nazar Parnitskyi (3+1*)

Czytaj także - Pożar w Zielonej Górze. Płonęła altana na działkach. Kawałek dalej spłonął śmietnik! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u