Pożar w Zielonej Górze. Płonęła altana na działkach. Kawałek dalej spłonął śmietnik! (ZDJĘCIA)

21 marzec 2023
Autor: 
Pożar w Zielonej Górze. Płonęła altana na działkach. Kawałek dalej spłonął śmietnik! (ZDJĘCIA) Redakcja

Pożar w Zielonej Górze. Płonęła altana na działkach przy ulicy Węglowej. Z ogniem walczyły dwa zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków we wtorkowy wieczór, 21 marca, po godzinie 19:20. W ogniu stanęła altana na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych "Przodownik" przy ulicy Węglowej. Do akcji wyruszyły dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 oraz patrol policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Altana częściowo spłonęła

Z chwilą dojazdu zastępów na miejsce ogień obejmował część poddasza drewnianej altany. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linię gaśniczą i przystąpili do działań. W budynku nikt nie przebywał. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Jak ustalił portal NewsLubuski.pl mogło dość do celowego podpalenia.

W trakcie działań gaśniczych przy ulicy Węglowej zielonogórscy strażacy otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące pożaru w okolicy. Tym razem w ogniu stanął kontener na śmieci przy al. Wojska Polskiego. Do działań zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 oraz strażaków ochotników z Zielonej Góry - Przylepu. 

Kontener doszczętnie spłonął. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. 

Przeczytaj też: Zielona Góra: 16-latek wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przekroczył prędkość. Stanie przed sądem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u