Pchał auto pod prąd w centrum Zielonej Góry. 40-latek był pod wpływem narkotyków!

28 marzec 2023
Autor: 
Pchał auto pod prąd w centrum Zielonej Góry. 40-latek był pod wpływem narkotyków! Lubuska Policja

Niecodzienna sytuacja w centrum Zielonej Góry. Mężczyzna pod wpływem narkotyków pchał auto pod prąd. 

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 20 marca w nocy. Zielonogórscy policjanci podczas patrolowania miasta natknęli się na nietypową sytuację. Na ulicy Westerplatte policjanci zauważyli mężczyznę, który pchał swój  samochód pod prąd. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co się wydarzyło i podjęli interwencję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

- Mężczyzna tłumaczył, że zauważył przed chwilą stojący na skrzyżowaniu ulic samochód Renault i próbował zepchnąć go na pobocze, żeby nie utrudniał ruchu innym pojazdom - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Na niekorzyść dla "porządnego obywatela" policjanci nie uwierzyli w tę historię i postanowili poprosić dyżurnego o sprawdzenie nagrań z kamer miejskiego monitoringu. Analiza zapisów wideo nie potwierdziła wersji mężczyzny. 

- Na nagraniach widać, że 40-latek kierował autem, a gdy zatrzymał się na światłach samochód zgasł, a on próbował zepchnąć auto w ulicę Kupiecką co mu się jednak nie udało - dodaje podinsp. Małgorzata Stanisławska.

Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Zielonej Góry dobrze znany policji. Policjanci przebadali mężczyznę na obecność alkoholu. Badanie wykazało, że był trzeźwy, jednak sposób jego zachowania oraz historie, które opowiadał policjantom wydawały się nielogiczne.

Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie narkotyki, dodatkowo 40-latek w rozmowie przyznał, że zażywał wcześniej narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany, dodatkowo pobrana została mu krew do dalszych badań.

- Usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za które to przestępstwo według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - podsumowuje podinsp. Małgorzata Stanisławska.

Czytaj także - Dostawczak przewrócił się na DK32 pod Zieloną Górą. Utrudnienia w ruchu! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u