Policyjny pościg za motocyklistą w Iłowej. Był pod wpływem narkotyków (FILM)

30 marzec 2023
Autor: 
Policyjny pościg za motocyklistą w Iłowej. Był pod wpływem narkotyków Fot. KPP Żagań

Policjanci z Żagania ścigali motocyklistę. W trakcie ucieczki 39-latek doprowadził do kolizji z autem. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 27 marca, w Iłowej. Patrol żagańskiej policji z Wydziału Ruchu Drogowego postanowił zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę. Powodem do zatrzymania miało być niesprawne światło oraz przegięta tablica rejestracyjna.

- Mężczyzna nie reagował na sygnały do zatrzymania. Gwałtownie przyśpieszył i kontynuował jazdę w sposób bardzo niebezpieczny, popełniając szereg wykroczeń. Kierujący wielokrotnie zmieniał pas ruchu, co zakończyło się doprowadzeniem do kolizji z prawidłowo jadącym samochodem marki Opel - relacjonuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

39-latek stanie przed sądem

Tuż po zderzeniu uciekinier został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Już w trakcie legitymowania na jaw wyszło, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto okazało się, iż mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających, natomiast sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie miał ubezpieczenia OC.

- Policjanci podsumowali wszystkie wykroczenia drogowe i wystawili mandaty karne na łączną kwotę około 6 tysięcy złotych. W ciągu niespełna dwóch minut mężczyzna zasilił swoje konto 56 punktami karnymi - informuje sierż. sztab. Szlachetko.

Wkrótce 39-latek będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie wbrew zakazowi i pod działaniem narkotyków grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Strażacy z lubuskich OSP mają mieć nowe wozy. Tylko czy starczy im pieniędzy? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u