Chciała coś sprzedać w internecie. Kobieta została z kredytem na ponad 20 tys. złotych!

31 marzec 2023
Autor: 
Chciała coś sprzedać w internecie. Kobieta została z kredytem na ponad 20 tys. złotych! Lubuska Policja

Kobieta wystawiła w internecie na sprzedaż akcesoria do gier. Niestety sprzedająca została oszukana. Sprawa trafiła na policję.

Gorzowscy policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa podczas sprzedaży akcesoriów do gier w internecie. Poszkodowana kobieta liczyła na szybką sprzedaż i zarobek, niestety została zmanipulowana przez oszustów. Wystarczyła chwila nieuwagi i sprzedająca została z kredytem na 22 tys. złotych. Jak to się stało?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Kobieta otrzymała na swój telefon informację o sprzedaży towaru. Do wiadomości załączony był link, który przekierował sprzedającą na sfabrykowaną stronę internetową, która była łudząco podobna do wyglądu portalu, na którym wystawiła przedmiot do sprzedaży. 

Ze sprzedającą kobietą kontakt nawiązała inna kobieta, która twierdziła, że jest z obsługi i będzie weryfikować dane. Niestety wówczas doszło do wyłudzenia danych, które zakończyło się wzięciem kredytu i przelaniem pieniędzy z konta. Kobieta straciła 22 tys. złotych!

- Pamiętajmy, by bezwzględnie chronić swoje dane osobowe, numery kart, piny i kody zabezpieczające. Nie udostępniajmy także swoich loginów i haseł do banków, poczty mailowej i innych portali, na których mamy założone konta - apeluje kom. Grzegorz Jaroszewicz, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp

Czytaj także - Trwa podnoszenie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u