Ciężarówka pełna nielegalnych śmieci w Lubuskiem. Została zatrzymana na granicy

31 marzec 2023
Autor: 
Ciężarówka pełna nielegalnych śmieci w Lubuskiem Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Transport nielegalnych odpadów zatrzymany w Lubuskiem na polsko-niemieckiej granicy. Ciężarówkę pełną śmieci ujawnili celnicy.

Krajowa Administracja Skarbowa cyklicznie kontroluje pojazdy, które poruszają się po drogach. Ich uwagę przykuwają przede wszystkim samochody ciężarowe. Wszystko po to, aby udaremniać na przykład transport nielegalnych odpadów.

Wpadła ciężarówka wypełniona śmieciami

Identycznie było w ostatnich dniach na byłym przejściu granicznym w Świecku. Wówczas funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierowca wyjaśniał, że wiezie folię rolniczą. To wynikało także z przedłożonej dokumentacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

- Tak jednak nie było. Zamiast ekologicznego, "zielonego" odpadu na naczepie były zmieszane śmieci: słoma, obornik, kawałki kolorowej folii i ziemia. Ponadto ze śmieci wyciekała brudna woda o nieprzyjemnym zapachu - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Kara dla kierowcy i przewoźnika

Sprawa trafiła do gorzowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Wszystko po to, aby ocenić zawartość skontrolowanej ciężarówki.

- Inspektorzy WIOŚ uznali, że towar jest na tyle zanieczyszczony, że nie ma możliwości odzyskania odpadów w sposób ekologiczny. Ich dalszy przewóz został zatrzymany, a sprawa trafiła do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który zadecyduje ostatecznie o dalszych losach nielegalnego transportu - informuje Joanna Michalik-Pietraszak, rzecznik WIOŚ Zielona Góra.

Szofer otrzymał mandat za brak zgody na transport odpadów, natomisat przewoźnik 12 tysięcy złotych kary pieniężnej.

Przeczytaj też: Policyjny pościg za motocyklistą w Iłowej. Był pod wpływem narkotyków (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u