Przeładowane busy zatrzymane na trasie S3 w Lubuskiem. Ważyły po prawie 6 ton

31 marzec 2023
Autor: 
Przeładowane busy zatrzymane na trasie S3 w Lubuskiem Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała na trasie S3 w Lubuskiem dwa przeładowane samochody dostawcze. Kierowcy zostali ukarani mandatami.

Funkcjonariusze z ITD Gorzów Wielkopolski w miniony czwartek, 30 marca, przede wszystkim prowadzili działania na trasie S3 w okolicach Skwierzyny. Mundurowi kontrolowali pojazdy, które poruszały się po ekspresówce. Szczególną uwagę zwracali na małe ciężarówki oraz busy, których dopuszczalna masa całkowita wynosi 3,5 tony.

Jako pierwszy wpadł kierowca, który przewoził części samochodowe z Polski do Belgii. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,4 tysiąca złotych. Kara pieniężna dotknie także szefa firmy transportowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

- Jego masa własna wynosiła 3135 kg, a ładowność zaledwie 365 kg. Pojazd został zważony. Okazało się, że jego masa rzeczywista wynosi 5850 kg. Nacisk osi przedniej wyniósł 2100 kg, a osi tylnej 3750 kg, czyli więcej niż dopuszczalna masa całkowita pojazdu - informuje lubuska Inspekcja Transportu Drogowego.

Przeładowany dostawczak z przesyłkami

Długo nie trzeba było czekać, a w sidła mundurowych wpadł kolejny szofer. Tym razem przewoził on przesyłki kurierskie. Pojazd wraz z ładunkiem ważył również 5850 kg, czyli o 2350 kg za dużo. Kierowca też otrzymał 2400 złotych mandatu.

- Oba pojazdy mogły kontynuować jazdę dopiero po rozładowaniu nadmiaru ładunku - relacjonują inspektorzy ITD.

Przeczytaj też: Ciężarówka pełna nielegalnych śmieci w Lubuskiem. Została zatrzymana na granicy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u