Saperzy z Krosna Odrzańskiego mają sporo pracy. Podjęli już 888 niebezpiecznych przedmiotów (ZDJĘCIA)

05 kwiecień 2023
Saperzy z Krosna Odrzańskiego mają sporo pracy Fot. 17WBZ

Od początku roku saperzy z Krosna Odrzańskiego mają bardzo dużo pracy. Zabezpieczyli już między innymi 413 pocisków artyleryjskich oraz 2 bomby lotnicze.

W ramach 5. Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim funkcjonuje 21 Patrol Saperski. Żołnierze działają na terenie województwa lubuskiego, a dokładniej w ich rejonie odpowiedzialności znajdują się powiaty krośnieński, międzyrzecki, słubicki, sulęciński, świebodziński oraz żarski. Od początku 2023 roku mają oni pełne ręce roboty.

- W trakcie interwencyjnego oczyszczania województwa lubuskiego z tzw. "zardzewiałej śmierci" podjęto i zniszczono 888 sztuk przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. Przyjęto i zrealizowano łącznie 35 zgłoszeń o wykryciu przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych - relacjonuje por. Anna Dominiak, rzecznik 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Najwięcej pocisków artyleryjskich i amunicji

Krośnieński 21 Patrol Rozminowania realizując zadania oczyszczania terenu z przedmiotów niebezpiecznych, podjął i zniszczył między innymi 2 bomby lotnicze, 413 pocisków artyleryjskich oraz 79 zapalników artyleryjskich. Do tego doliczyć należy jeszcze 6 granatów moździerzowych, 2 granaty ręczne, 2 pociski do granatnika oraz 377 sztuk amunicji strzeleckiej. Zabezpieczono także 7 innych, niebezpiecznych przedmiotów.

W trakcie realizacji zgłoszeń specjalne pojazdy patrolu saperskiego pokonały łączny dystans 7039 kilometrów.

- Saperzy z 5 Kresowego Batalionu Saperów w minionych miesiącach wykonywali także inne zadania, realizując na przykład nadzór saperski oraz szkolenia profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży w pobliskich placówkach edukacyjnych - informuje por. Dominiak.

Przeczytaj też: Nowy samochód gaśniczy dla strażaków ze Strzelec Krajeńskich. Kosztował ponad 1,2 miliona (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u