Pożar w Lubnie koło Gorzowa. Płonie budynek. Trwa akcja gaśnicza

06 kwiecień 2023
Pożar koło Gorzowa. Płonie budynek. Trwa akcja gaśnicza Redakcja/archiwum

Pożar koło Gorzowa Wielkopolskiego. Jedenaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem budynku w Lubnie. Akcja gaśnicza cały czas trwa.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim we czwartkowe popołudnie, 6 kwietnia, tuż po godzinie 19:00. W ogniu stanął budynek gospodarczy znajdujący się przy ulicy Bolesława Chrobrego w Lubnie (gmina Lubiszyn).

Początkowo do akcji wysłano zastępy z gorzowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz najbliższe jednostki OSP. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego okazało się, że ogień obejmuje praktycznie cały obiekt. Płomienie wychodziły już na dach obiektu. Wówczas do akcji zadysponowano kolejne zastępy strażaków.

Trwa akcja gaśnicza

Łącznie na miejscu pożaru pracuje już jedenaście zastępów straży pożarnej. Do akcji wyruszyły między innymi dwie cysterny gaśnicze: o pojemności 25 tysięcy litrów wody z Gorzowa Wielkopolskiego oraz o pojemności 20 tysięcy litrów z OSP Lubiszyn.

Akcja gaśnicza cały czas trwa. Wszyscy strażacy, którzy bezpośrednio działają w rejonie budynku, są wyposażeni w aparaty powietrzne. Ratownicy podają prądy wody w natarciu na pożar, ale również bronią przed ogniem zabudowań, które znajdują się tuż przy obiekcie. Gęsty dym widoczny jest z odległości kilkunastu kilometrów.

Przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. To będzie już ustalał później biegły z zakresu pożarnictwa.

Godzina 20:20: - Pożar został opanowany. Trwa dogaszanie i ocena strat. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. W stodole zniszczeniu uległ ciągnik, drewno opałowe i drobny sprzęt - relacjonuje st. bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Saperzy z Krosna Odrzańskiego mają sporo pracy. Podjęli już 888 niebezpiecznych przedmiotów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u