Wiózł pocięte wraki samochodów z Niemiec. Przewoźnikowi grozi 12 tysięcy złotych kary (ZDJĘCIA)

08 kwiecień 2023
Wiózł pocięte wraki samochodów z Niemiec Fot. Krajowa Administracja Skarbowa, WIOŚ Zielona Góra

Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała nielegalny transport odpadów przy granicy Polski. Ciężarówka jechała z Niemiec. Przewoźnikowi grozi spora kara.

Praktycznie codziennie funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzą kontrole pojazdów w okolicach byłego przejścia granicznego w Świecku. Ostatnio podczas służby funkcjonariusze zatrzymali między innymi ciężarówkę marki Volvo, która jechała z Niemiec. Towarzyszyli im przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Wiózł pocięte wraki samochodów

- Kierowca miał zgodę na przewóz metalu, natomiast podczas kontroli okazało się, że w naczepie są odpady zmieszane pochodzące z trzech samochodów. W tym między innymi kokpity, elementy tapicerki, części elektroniki, zużyte opony i szkło z pobitych szyb. Odpady miały trafić do prywatnej firmy w Wielkopolsce - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Łącznie ciężarówką przewożono ponad 2 tony odpadów. Celnicy przekazują, że były to odpady zmieszane "spoza tzw. listy Zielonej czy Bursztynowej, na które trzeba mieć specjalne pozwolenie". Przewoźnikowi grozi do kara 12 tysięcy złotych, natomiast kierowca dostał 200 złotych mandatu.

- O dalszym losie odpadów zdecyduje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska - informuje Joanna Michalik-Pietraszak, rzecznik WIOŚ Zielona Góra.

Przeczytaj też: Pożar w Piaskach pod Zieloną Górą. Spłonął dom. "Tragicznie rozpoczęte święta" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u