Kierowca taksówki prawie potrącił kobietę na pasach w Zielonej Górze! (FILM)

12 kwiecień 2023
Autor: 
Kierowca taksówki prawie potrącił kobietę na pasach w Zielonej Górze!

Krok od wypadku w Zielonej Górze. Kierowca taksówki prawie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Zobacz nagranie z kamery samochodowej!

Wszystko wydarzyło się w środę, 12 kwietnia w godzinach porannych na al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Autor nagrania jechał swoim samochodem w kierunku centrum miasta. W rejonie biblioteki Norwida zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, żeby przepuścić kobietę. Piesza weszła na jezdnię, jednak nie straciła czujności. 

Lewym pasem nadjechała rozpędzona taksówka. Kierowca taryfy zaczął hamować dopiero kilka metrów przed przejściem dla pieszych. Pojazd zatrzymał się w połowie pasów. Piesza uniknęła potrącenia jedynie dzięki swojej czujności. Poniżej prezentujemy materiał wideo z opisywanego zdarzenia. 


Kierowca taksówki prawie potrącił kobietę na pasach w Zielonej Górze! - Zobacz wideo


Dzisiejsze zdarzenie zbiegło się z prowadzoną przez policję akcją pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze pojawiali się w rejonie miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli w pobliżu przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych oraz ruchliwych ulic.

- Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście czy znajdującemu się na nim, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne przyczyny wypadków powstałych z winy kierowców stwarzające ryzyko potrącenia - informuje Komenda Główna Policji.

Czytaj także - Osobówka zderzyła się z ciężarówką na DK32 pod Krosnem Odrzańskim


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u