Alarm pożarowy w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Ćwiczenia strażaków (ZDJĘCIA)

18 kwiecień 2023
Autor: 
Alarm pożarowy w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Ćwiczenia strażaków Fot. OSP Trzebiechów

Pożar w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie. Przyjechali strażacy, ruszyła ewakuacja. Ale spokojnie, to były tylko ćwiczenia.

We wtorkowe przedpołudnie, 18 kwietnia, około godziny 9:30 w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie aktywowała się czujka dymowa. Jednocześnie informacja została przekazana do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze.

Z chwilą wywołania alarmu rozpoczęła się ewakuacja obiektu. Jednocześnie do akcji wyruszyły dwa zastępy straży pożarnej z Sulechowa oraz dwa samochody gaśnicze z jednostek OSP Trzebiechów i OSP Klenica.

Ćwiczebna akcja straży pożarnej

Strażacy, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu, od razu rozwinęli linie gaśnicze, natomiast dowódca przeprowadził dokładne rozpoznanie. Później ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne w dwuosobowych rotach udali się do środka budynku.

Pożar udało się szybko zlokalizować, ale w międzyczasie okazało się, że w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Strażacy ewakuowali je, a następnie udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy.

To oczywiście były tylko ćwiczenia. Wszystko po to, aby sprawdzić, jak działają procedury, gdy dojdzie do realnej sytuacji zagrożenia. Działania strażaków nadzorowali funkcjonariusze PSP, którzy po przeprowadzonej akcji omówili wszelkie spostrzeżenia oraz wnioski.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Złodziej paliwa rozciął bak ciężarówki. Doszło do sporego wycieku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u