Alert RCB. W Lubuskiem będą ćwiczyć antyterroryści. Możliwe utrudnienia w ruchu!

19 kwiecień 2023
Autor: 
Alert RCB. W Lubuskiem będą ćwiczyć antyterroryści. Możliwe utrudnienia w ruchu! KGP/screen

Alert RCB dla części mieszkańców województwa lubuskiego. Trwają ogólnokrajowe ćwiczenia służb "Wolf-Ram 23".

Trwają ogólnokrajowe ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem "Wolf-Ram 23". Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Główna Policji, która współpracuje z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Niektóre epizody realizowanych ćwiczeń zostaną zrealizowane w województwie lubuskim.

- Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu koordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia - czytamy w komunikacie policji.

Antyterroryści lubuskie

W środę, 19 kwietnia część mieszkańców województwa lubuskiego otrzymała na swoje telefony alert RCB o treści: "UWAGA! 19.04 na terenie kraju odbędą się ćwiczenia służb. Działania antyterrorystyczne i pościgowe, możliwe utrudnienia w ruchu, stosuj się do poleceń". 

W województwie lubuskim poszczególne epizody mogą być realizowane w powiatach: świebodzińskim, słubickim, sulęcińskim, zielonogórskim, wschowskim oraz w m. Zielona Góra. 

 - Ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie zasad współpracy z innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach oraz praktyczne sprawdzenie już posiadanej wiedzy przez funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w działaniach kryzysowych - dodaje policja.

Czytaj także - Nowy samochód gaśniczy dla strażaków z Sulęcina. Kosztował ponad 1,2 miliona (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u