Protest rolników. Ciągniki zablokują drogi koło Sulechowa nawet na 8 godzin

19 kwiecień 2023
Autor: 
Protest rolników. Ciągniki zablokują drogi koło Sulechowa Redakcja

AgroUnia organizuje protesty rolników w całej Polsce. W Lubuskiem manifestacja odbędzie się koło Sulechowa. Rolnicy zablokują węzeł trasy S3 nawet na 8 godzin.

Protesty rolników odbywają się niemalże codziennie w wielu miejscach na terenie Polski. W ten sposób rolnicy sprzeciwiali się wobec polityki rządu i zboża, które trafia do naszego kraju z Ukrainy. Dziś, 19 kwietnia, minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus zapowiedział, że transporty ukraińskiego zboża będą przejeżdżały przez Polskę wyłącznie tranzytem. Wielu protestujących nie wierzy jednak w zapewnienia rządzących.

- To, czego my się domagamy, to jest przywrócenie cła. To jest jedyne rozwiązanie. Do dziś Polska nie zajęła oficjalnego stanowiska w tej kwestii. Nie wystosowaliśmy żadnego oficjalnego dokumentu, żeby to było zrobione - mówił podczas konferencji Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Protest rolników w Lubuskiem

Strajk odbędzie się także na terenie województwa lubuskiego. Rolnicy wyjadą na drogi w pobliżu Sulechowa już w poniedziałek, 24 kwietnia. Protest będzie polegał przede wszystkim na blokadzie węzła trasy S3 ulokowanego przy mieście. Ciągników najprawdopodobniej będzie sporo, dlatego utrudnienia mogą być bardzo duże.

Protest rolników rozpocznie się o godzinie 10:00 i ma potrwać aż do godziny 18:00. Zgodnie z planem rolnicy mają między innymi blokować rondo na skrzyżowaniu ulicy Odrzańskiej z drogą krajową nr 32 oraz rondo łączące ulicę Warszawską z drogą do Cigacic.

- Protest będzie się odbywał pomiędzy rondami i na rondach. W związku z powyższym niemożliwy będzie zjazd lub wjazd z drogi S3 w kierunku Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego oraz zjazd z trasy S3 do miasta, a także w kierunku Poznania i Sławy. Poprzez zaistniałą sytuację może dojść do sparaliżowania komunikacji w Sulechowie - czytamy w komunikacie gminy Sulechów.

Przeczytaj też: Nowy samochód gaśniczy dla strażaków z Sulęcina. Kosztował ponad 1,2 miliona (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u