Słubice: Fałszywa policjantka zarobiła 80 tysięcy. Zmanipulowała 94-latka

19 kwiecień 2023
Autor: 
Słubice: Fałszywa policjantka zarobiła 80 tysięcy. Zmanipulowała 94-latka Fot. KWP Gorzów Wlkp.

To było standardowe oszustwo na policjanta. Mieszkaniec Słubic stracił łącznie 80 tysięcy złotych.

Mieszkańcy województwa lubuskiego na potęgę tracą swoje oszczędności. To wszystko robota oszustów, którzy korzystają z różnych metod. "Na wnuczka", "na policjanta" czy "na pracownika banku" to tylko kilka z nich, które mimo wielu kampanii policyjnych nadal są wykorzystywane i przynoszą oszustom zysk.

Tym razem swoje oszczędności stracił 94-latek ze Słubic, do którego w minionym tygodniu zadzwoniła fałszywa policjantka.

- Kobieta, podając się za policjantkę, oświadczyła, że przeprowadza tajną akcję. Poinformowała, że oszczędności seniora są zagrożone i musi przelać je na bezpieczne konto za pośrednictwem przekazu pocztowego - relacjonuje asp. Agnieszka Kaczmarek, rzecznik policji w Słubicach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Stracił 80 tysięcy złotych

Oszustka wydała się 94-latkowi bardzo wiarygodna, dlatego też zastosował się do jej rad. I tak przez trzy dni sukcesywnie przekazywał on swoje oszczędności. Łącznie w wyniku manipulacji mężczyzna utracił aż 80 tysięcy złotych.

- Sposób działania oszustów często polega na tych samych działaniach. Wzbudzają u odbiorcy poczucie zagrożenia, wywierają presję na rozmówcy oraz nadwyrężają zaufania osób starszych - zaznacza asp. Kaczmarek.

Mundurowi po raz kolejny apelują, aby nie wierzyć w opowieści o wypadkach członków rodziny czy tajnych akcjach policji. To perfidne oszustwo, przed którym nie cofną się oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy. W każdej sytuacji, kiedy ktoś chce telefonicznie rozmawiać z nami o pieniądzach najlepiej od razu przerwać połączenie.

Przeczytaj też: Protest rolników. Ciągniki zablokują drogi koło Sulechowa nawet na 8 godzin


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u