Akcja reanimacyjna koło Gorzowa. Walkę o życie rozpoczął świadek, który sam został poszkodowany (ZDJĘCIA)

19 kwiecień 2023
Autor: 
Akcja reanimacyjna koło Gorzowa. Walkę o życie mężczyzny rozpoczął świadek Fot. OSP Bogdaniec

Brawurowa akcja w Łupowie koło Gorzowa. Świadek zauważył mężczyznę, który nie oddychał i przystąpił do resuscytacji. Życie poszkodowanego udało się uratować.

Wszystko wydarzyło się w środę, 19 kwietnia, w miejscowości Łupowo nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego. Po godzinie 8:00 na chodniku przy ulicy Słowackiego leżał nieprzytomny mężczyzna. Na sytuację jako pierwszy zareagował pan Marek, mieszkaniec wsi Racław.

Szybko okazało się, że u mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Świadek wezwał służby ratownicze i od razu przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Udało się uratować życie

Do akcji wyruszył zastęp straży pożarnej z Gorzowa Wielkopolskiego oraz dwa samochody z pobliskiej jednostki OSP Bogdaniec. Przybył także zespół pogotowia ratunkowego i patrol policji.

Działania na szczęście przyniosły pozytywny skutek. Po kilkunastu minutach mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe. Następnie został on od razu przetransportowany do gorzowskiego szpitala.

Strażacy chwalą świadka

Postawa świadka zdarzenia zasługuje na szczególne wyróżnienie. Niestety nie każdy podejmuje działania, które mogą uratować życie innym, ze strachu lub braku wiedzy. Wiele osób boi się także ewentualnych konsekwencji, lecz należy pamiętać, że w przypadku zatrzymania akcji serca bardziej już nie zaszkodzimy. Możemy jedynie jej pomóc.

- Wielkie brawa dla pana Marka z Racławia, który zauważył leżącego mężczyznę na chodniku przy głównej drodze. Nie zważając na swój stan po operacji, którą miał w minioną sobotę, przystąpił do uciskania klatki piersiowej - podkreślają ochotnicy z OSP Bogdaniec.

Warto też zaznaczyć, iż w trakcie działań poszkodowany został sam pan Marek, który rozpoczął akcję ratunkową. Z tego powodu do Łupowa konieczne okazało się wezwanie drugiego zespołu pogotowia.

Przeczytaj też: Protest rolników. Ciągniki zablokują drogi koło Sulechowa nawet na 8 godzin


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u