Zielona Góra. Ktoś wyrzucił śmieci w środku Krępy. Mieszkańcy: "Żenujące zachowanie" (ZDJĘCIA)

25 kwiecień 2023
Zielona Góra. Ktoś wyrzucił śmieci w środku Krępy Fot. ZGK Zielona Góra

Nieznany sprawca wyrzucił odpady w środku zielonogórskiej Krępy. Sytuacja bardzo mocno zbulwersowała mieszkańców. Sprawą zajmuje się Straż Miejska.

Porzucone w trawach, rozsypane nad akwenami wodnymi lub masowo składowane pod drzewami. Śmieci, bo o nich mowa, to główne świadectwo obecności ludzi w lasach, ponieważ to właśnie tam ludzie wywożą je na potęgę. Dziś, 25 kwietnia, do zaśmieconego grona dołączyła Zielona Góra, a dokładniej Krępa położona w dzielnicy Nowe Miasto.

Nieznany sprawca postanowił wyrzucić odpady na skwer ulokowany w środku sołectwa. Pierwszy rzut oka i już można stwierdzić, że to prawdopodobnie śmieci po remoncie domu czy mieszkania. Na zielonym terenie wylądował gruz, stara kanapa oraz rozbite okiennice.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

"Dramat. Nałożyć bardzo wysoki mandat"

Problem nagłośnił Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze. - Kiedy robisz remont i uważasz, że centrum Krępy to idealne miejsce na zostawienie śmieci. Sprawa zgłoszona do Straży Miejskiej - czytamy w komunikacie spółki.

Sytuacja zbulwersowała także mieszkańców. - To się nie mieści w głowie, żeby zrobić coś takiego, ukarać bardzo boleśnie - komentuje pani Anna. Podobnego zdania jest pani Paulina: "Dramat. Nałożyć bardzo wysoki mandat, żeby na kolejny remont nie było pieniędzy".

Pracownicy ZGK Zielona Góra przypominają, że odpady poremontowe można bezpłatnie oddać do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Ten mieści się na terenie wysypiska przy ulicy Wrocławskiej 73.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Nowa i Lechitów do remontu. Będą też drogi dla rowerów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u