Nielegalnie demontował auta koło Wschowy. Grozi mu spora kara finansowa (ZDJĘCIA)

26 kwiecień 2023
Autor: 
Nielegalnie demontował auta koło Wschowy Fot. WIOŚ Zielona Góra

Inspektorzy WIOŚ Zielona Góra wkroczyli do punktu, gdzie odbywał się nielegalny demontaż samochodów. Mężczyźnie grozi teraz kara od 15 do nawet 500 tysięcy.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymał Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze. Przekazano inspektorom, że na terenie jednej z posesji w gminie Wschowa właściciel firmy samodzielnie prowadzi nielegalny demontaż samochodów.

Inspektorzy przeprowadzili kontrolę interwencyjną. W trakcie przeprowadzanych czynności stwierdzili, iż kontrolowany jest w trakcie demontażu pojazdu, który był już niemal w całości rozebrany, a pozyskane części leżały bezpośrednio obok. Ujawnili też dwa pojazdy, które uległy całkowitemu demontażowi, aż do stanu surowej karoserii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Nielegalnie demontował auta, grozi mu spora kara

- Właściciel firmy, prowadząc działalność, nie posiadał żadnych uregulowań formalnoprawnych związanych z demontażem pojazdów. Miejsce wykonywania działalności nie było wyposażone w urządzenia chroniące środowisko oraz nie spełniało wymagań dla stacji demontażu pojazdów - informuje Joanna Michalik-Pietraszak, rzecznik WIOŚ Zielona Góra.

Inspektorzy wskazują, że proceder pozyskiwania części prowadzony był na dużą skalę, a oczyszczone karoserie stanowiły odpady, które były wartościowe ekonomicznie. Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wydał zarządzenie obligujące przedsiębiorcę do usunięcia naruszeń i zaprzestania naruszenia przepisów.

WIOŚ Zielona Góra wszczął wobec właściciela firmy postępowanie w celu nałożenia kary pieniężnej. Ta zgodnie z ustawą wynosi od 15 do nawet 500 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Tragedia w Zielonej Górze. Z akwenu wyłowiono zwłoki mężczyzny


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u