Inspektorzy ITD kontrolowali przewóz zwierząt na krajowej "92". Były nieprawidłowości

26 kwiecień 2023
Inspektorzy ITD kontrolowali przewóz zwierząt na krajowej "92" Fot. ITD Słubice

Inspekcja Transportu Drogowego kontrolowała transport zwierząt. Zestawy zatrzymywano na krajowej "92" w Świecku. Były nieprawidłowości.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze z ITD Słubice pełnili służbę na drodze krajowej nr 92 w Świecku. W godzinach nocnych skontrolowali oni dwie ciężarówki, którymi odbywał się transport zwierząt. Najpierw inspektorzy zatrzymali przewóz 700 świń z Danii do Polski.

- Kontrolujący mieli zastrzeżenia do przegród, których konstrukcja stwarzała zagrożenie dla zwierząt. Umożliwiały one wsunięcie się kończyn zwierząt, a w konsekwencji mogły spowodować ich złamanie lub zranienie - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

To jeszcze nie wszystko. Okazało się, że kierujący ciężarówką posiadający obywatelstwo ukraińskie nie posiadał wymaganego świadectwa kierowcy.

Nieprawidłowości też w drugim transporcie

Kolejną ciężarówką transportowano 297 sztuk bydła z Irlandii do Polski. Zwierzęta przewożono na trzech pokładach o łącznej powierzchni ładunkowej 100 metrów kwadratowych. Jak przekazuje ITD, na takiej powierzchni można było przewozić maksymalnie 250 sztuk bydła, czyli w pojeździe było o 47 sztuk zwierząt za dużo.

Funkcjonariusze ITD Słubice wszczęli postępowania administracyjne wobec przewoźników drogowych. Wszystko po to, aby nałożyć karę pieniężną. Ponadto o sprawie powiadomiona została Inspekcja Weterynaryjna.

Przeczytaj też: Tragedia w Zielonej Górze. Z akwenu wyłowiono zwłoki mężczyzny


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u