Będzie przebudowa drogi krajowej nr 32 koło Gubina. Trwają poszukiwania wykonawcy

26 kwiecień 2023
Autor: 
Będzie przebudowa drogi krajowej nr 32 koło Gubina Fot. GDDKiA Zielona Góra

Droga krajowa nr 32 koło Gubina będzie remontowana. GDDKiA Zielona Góra ogłosiła już przetarg na modernizację. - Będzie bezpieczniej - mówią drogowcy.

Drogowcy już wkrótce wezmą się do pracy przy krajowej "32" w powiecie krośnieńskim. Blisko 4-kilometrowy prosty odcinek między miejscowościami Dzikowo a Brzózka będzie remontowany.

Zakres robót obejmuje między innymi wymiana istniejącej nawierzchni, zarówno warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej oraz remont cząstkowy na głębokość 10 cm w miejscu spękań istniejącej konstrukcji. Dodatkowo do zadań wykonawcy należeć będzie odtworzenie oznakowania poziomego i uzupełnienie poboczy.

Ma być bezpieczniej

- Remont ma na celu przywrócenie właściwych parametrów drogi, czyli równości podłużnej, poprzecznej, powierzchniowego odwodnienia, a także likwidację spękań, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu jazdy - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Drogowcy ogłosili już przetarg na modernizację drogi krajowej nr 32. GDDKiA czeka na oferty wykonawców do 11 maja.

Wybrana firma od momentu podpisania umowy będzie miała 4 miesiące na zakończenie wszystkich prac. Ponadto wykonawca będzie musiał udzielić 36-miesięcznej gwarancji na oznakowanie poziome i 36-48-miesięcznej na pozostałe roboty.

Przeczytaj też: Nielegalnie demontował auta koło Wschowy. Grozi mu spora kara finansowa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u