W Zielonej Górze złodzieje kradną na potęgę. Ostatnio zatrzymano trzy osoby

26 kwiecień 2023
W Zielonej Górze złodzieje kradną na potęgę. Ostatnio zatrzymano trzy osoby Fot. KMP Zielona Góra

Kradzieże sklepowe w Zielonej Górze to praktycznie codzienność. Ostatnio w ręce policjantów wpadło troje złodziei. Grozi im nawet kara więzienia.

Policjanci z Zielonej Góry otrzymują bardzo dużo zgłoszeń dotyczących kradzieży. Praktycznie nie ma dnia, aby patrole nie interweniowały w sklepach czy centrach handlowych. Najczęściej są to zgłoszenia od ochroniarzy, którzy ujęli przestępcę na gorącym uczynku.

Tak było między innymi w jednym z centrum handlowych, gdzie ochroniarze zatrzymali 41-letniego mężczyznę. Okazał się nim znany policjantom mieszkaniec Zielonej Góry, który był wcześniej wielokrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa. Skradziony towar trafił do sprzedaży, a mężczyzna do aresztu, bo znaleziono przy nim narkotyki.

"Tłumaczył, że niedawno stracił pracę i chciał dorobić"

Zauważony i ujęty podczas próby kradzieży perfum o wartości ponad 900 złotych został z kolei 35-latek, który przeprowadził się do Zielonej Góry z Wielkopolski. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że nie była to jego pierwsza kradzież, bo już wcześniej wynosił on perfumy z drogerii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

- Łączna suma strat spowodowanych przez niego to co najmniej 1600 złotych. Mężczyzna tłumaczył, że niedawno stracił pracę i chciał sobie w ten sposób dorobić. Twierdził, że skradzione perfumy sprzedawał przypadkowym osobom - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Za kradzież wzięła się także 33-letnia Zielonogórzanka. Kobieta nie dość, że zapakowała do wózka artykuły spożywcze i alkohol, za które nie zamierzała zapłacić, to jeszcze zabrała ze sklepu wózek i poszła do domu. Pracownicy sklepu wycenili straty na 1,5 tysiąca złotych.

"Przestrzegamy przed kradzieżami"

Policjanci przypominają, że kradnąc towar o wartości większej niż 500 złotych, popełniamy przestępstwo. Wówczas złodziejowi grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.

- Właściwie wszystkie sklepy czy to małe osiedlowe, czy dyskonty spożywcze mają rozbudowany monitoring. Nawet jeśli sprawca nie zostanie zatrzymany bezpośrednio w chwili popełnienia przestępstwa, dzięki nagraniom z monitoringu, które będą dowodem w sądzie, policjanci są w stanie namierzyć i zatrzymać sprawcę nawet po kilku dniach - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Tragedia w Zielonej Górze. Z akwenu wyłowiono zwłoki mężczyzny


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u