Stoisko z kawą - potwierdzony sposób na rozwój biznesu!

26 kwiecień 2023
Stoisko z kawą - potwierdzony sposób na rozwój biznesu!

Do niedawna ekspresy do kawy trafiały wyłącznie do wyspecjalizowanych i ekskluzywnych lokali, zwłaszcza kawiarni i restauracji. Dziś, kiedy mamy powszechny dostęp do technologii automatycznego zaparzania kawy, stoisko z kawą może lub wręcz powinno znaleźć się w każdym lokalu zorientowanym na rozwój: w sklepie spożywczym czy cukierni. Możesz pozyskać je w bardzo łatwy sposób – w ramach wynajmu gotowego stoiska kawowego.

Podsumowanie:

  • Kawa „na mieście” tworzy codzienność wielu osób. Do niedawna poszukiwaliśmy jej głównie w kawiarniach i restauracjach. Dziś oczekujemy tego napoju również w sklepach spożywczych i cukierniach.
  • Sprzedaż kawy na wynos przynosi wiele korzyści, od poprawy wizerunku lokalu i dotarcia do nowych klientów po - docelowo - zwiększoną sprzedaż.
  • Sprzedawanie kawy w ramach samoobsługowego stoiska jest bardzo wygodna, bo wymaga minimalnego udziału pracownika lokalu. To opcja preferowana też przez dużą część klientów.
  • Aby włączyć tę usługę do oferty, nie musisz samodzielnie aranżować stoiska z kawą. Możesz postawić na wynajem gotowego kącika kawowego - mebla wyposażonego we wszystko, co potrzebne do przygotowania kawy na wynos.

Kawa na wynos w Twoim lokalu - czy to ma sens?

Według raportu ARC Opinie i Rynek z 2021 roku Polacy często sięgają po kawę „na mieście”- robi to około 49% z nas. Trend ten stale się umacnia. Nic dziwnego, że konsumenci oczekują dostępu do dobrej kawy na wynos w miejscach, w których jeszcze niedawno nie spodziewalibyśmy się obecności nowoczesnych ekspresów kawowych. Prowadzisz sklep spożywczy lub niewielką cukiernię i chcesz rozwijać swój biznes? Weź te fakty pod uwagę. Tym bardziej, że sprzedaż kawy w systemie „to go” to bardzo rentowna usługa; marże sięgają nawet kilkudziesięciu procent, a do kawy łatwo możesz zaproponować coś jeszcze - kanapkę lub drożdżówkę, co też ma duży potencjał do zwiększenia sprzedaży.

Stoisko z kawą - co to takiego?

Stoisko z kawą to niewielki (około 1 m2), elegancki i nowoczesny mebel, w którym zostaje umieszczony automatyczny ekspres do kawy z ziarnami oraz wszystkie dodatki niezbędne do przygotowania napoju na wynos (kubeczki jednorazowe z wieczkami, mieszadełka, cukier w saszetkach, topping mleczny i syropy smakowe). W stoisku znajduje się również kosz na odpadki - umiejętnie ukryty przed oczami gości, ale zawsze pozostający pod ręką, a także górne oświetlenie, które decyduje zarówno o schludnym wyglądzie, jak i wygodnym korzystaniu ze stoiska również po zmierzchu. Całość można z łatwością włączyć w ciąg szafek, półek i/lub lad, by stworzyć efekt spójnej aranżacji.

Jak zdobyć profesjonalne stoisko z kawą?

W przeszłości przedsiębiorca, który zechciał proponować klientom kawę na wynos musiał samodzielnie zaprojektować i wyposażyć stoisko kawowe. Dziś taki sam, a może nawet lepszy efekt uzyskasz znacznie prostszą metodą - dzięki usłudze wynajmu gotowego kącika kawowego. W zamian za miesięczny czynsz i regularne kupno ziaren kawy od tego samego dostawcy otrzymujesz produkt gotowy do wykorzystania w swoim biznesie, a często też bezpłatne wsparcie serwisu technicznego.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u