Pożar w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w sklepie Castorama. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)

26 kwiecień 2023
Pożar w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w sklepie Castorama Fot. Redakcja, KM PSP ZG

Pożar w Zielonej Górze. Dwanaście zastępów straży pożarnej walczy z ogniem w Castoramie. Trwa akcja gaśnicza.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w środowy wieczór, 26 kwietnia, tuż po godzinie 22:50. Z budynku Castoramy przy ulicy Wojska Polskiego wydobywało się bardzo duże zadymienie.

Początkowo do akcji wysłano cztery zastępy z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. Z czasem do akcji wysłano też strażaków ochotników z jednostek OSP Przylep, OSP Stary Kisielin oraz OSP Świdnica.

Trwa akcja gaśnicza

Z obiektu nieustannie wydobywa się bardzo duże zadymienie. Najprawdopodobniej płonie styropian składowany w budynku oraz pozostałe przedmioty w magazynie. Łącznie w działania zaangażowanych jest dwanaście zastępów straży pożarnej, w tym oficer operacyjny miasta. Wezwano także cysternę gaśniczą o pojemności 25 tysięcy litrów wody. Ponadto do jednostek Państwowej Straży Pożarnej zadysponowano zastępy z OSP Zawada oraz OSP Racula, które będą zabezpieczać rejon operacyjny.

- Ogromne kłęby dymu wydobywały się z garażu podziemnego. Strażacy, którzy weszli do środka, mieli problemy z poruszaniem ze względu na bardzo duże zadymienie. Na chwilę obecną nie ma osób poszkodowanych - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa.

27.04 - Godzina 00:50 - Na miejscu pracuje już sześnaście zastępów straży pożarnej. Do akcji wyruszają z pomocą siły i środki z powiatu świebodzińskiego.

Godzina 1:15 - Do działań zaangażowano już łącznie 21 zastępów straży pożarnej. Wkrótce w Zielonej Górze zjawi się najprawdopodobniej grupa operacyjna z ramienia Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Przeczytaj też: Tragedia w Zielonej Górze. Z akwenu wyłowiono zwłoki mężczyzny


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u