Pożar koło Sławy. Płonął samochód w lesie. Nic z niego nie zostało (ZDJĘCIA)

03 maj 2023
Pożar koło Sławy. Płonął samochód w lesie Fot. OSP Sława

Pożar w okolicach Nowego Strącza w powiecie wschowskim. W ogniu stanął samochód, który znajdował się w lesie. Pojazd doszczętnie spłonął.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej we Wschowie w środowe popołudnie, 3 maja. Tuż po godzinie 14:10 na terenie kompleksu leśnego w okolicach miejscowości Nowe Strącze (gmina Sława) doszło do pożaru samochodu.

Do akcji wyjechał zastęp gaśniczy ze wschowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz okoliczne jednostki OSP Sława i OSP Stare Strącze. Z pomocą wyruszyli także ochotnicy z terenu województwa wielkopolskiego, czyli OSP Wijewo, OSP Potrzebowo, a także OSP Brenno.

Samochód doszczętnie spłonął

Strażacy, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu, od razu rozwinęli linię gaśniczą i podali prąd wody w natarciu na płonące auto. Ogniem objęta była też leśna ścioła znajdująca się tuż obok pojazdu, dlatego w rejon Nowego Strącza przyjechał też samochód patrolowo-gaśniczy z Nadleśnictwa Sława.

Po kilku minutach sytuacja pożarowa była opanowana. Niestety pojazd nadaje się już tylko do kasacji. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana, ale przypuszcza się, że było to podpalenie.

Przeczytaj też: Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Nie żyje jedna osoba (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u