Ciała 13-letniej córki i ojca w samochodzie koło Wschowy. "Mieli liczne rany kłute i cięte"

09 maj 2023
Autor: 
Ciała 13-letniej córki i ojca w samochodzie koło Wschowy. "Mieli liczne rany" Redakcja/archiwum

Ciała 13-letniej dziewczynki i jej ojca znaleziono w aucie na polnej drodze koło Wschowy. Prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem zabójstwa. Znamy wyniki sekcji zwłok.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 29 kwietnia. W okolicach miejscowości Przyczyna Dolna położonej koło Wschowy przypadkowa osoba dokonała makabrycznego odkrycia. W samochodzie zaparkowanym na polnej drodze znajdowały się ciała 41-letniego mężczyzny i jego 13-letniej córki.

Świadek od razu powiadomił służby. Na miejsce przyjechali między innymi policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie oraz zespół pogotowia ratunkowego, który stwierdził zgon. Wówczas do sprawy zaangażowano także wschowską prokuraturę.

- Podczas oględzin na miejscu zdarzenia, w dniu ujawnienia zwłok, zabezpieczono narzędzia zbrodni, które odpowiadają mechanizmowi ran powstałych na ciałach. Oględziny przeprowadzono z udziałem techników kryminalistyki oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej - informuje Ewa Antonowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

"Mieli liczne rany kłute i cięte"

Śledczy zabezpieczyli oba ciała do sekcji zwłok. Ta została przeprowadzona w niedzielę, 30 kwietnia, w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

- Zabezpieczono do badań materiał biologiczny, krew oraz ciałko szkliste. Ujawniono, że na ciele dziewczynki i mężczyzny znajdowały się liczne rany w obrębie klatki piersiowej, głowy i szyi. Ponadto stwierdzono podbiegnięcia krwawe w obrębie wszystkich ran znajdujących się na tułowiu. Opinia ostateczna zostanie wydana po przeprowadzeniu badań dodatkowych - relacjonuje Antonowicz.

Prokuratura Rejonowa we Wschowie prowadzi śledztwo pod kątem zabójstwa. Cały czas prowadzone są czynności procesowe, a do sprawy powołano szereg biegłych z zakresu medycyny sądowej, genetyki, daktyloskopii i mechanoskopii oraz pożarnictwa.

Jak przekazuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, śledczy weryfikują aktualnie wszystkie możliwe wersje, przy czym opierając się na zgromadzonym materiale, jedna z wersji jest najbardziej prawdopodobna. Z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego obecnie nie udziela jednak żadnych szczegółów w tym zakresie.

Przeczytaj też: Wypadek na A2 w Lubuskiem. Ciężarówka uderzyła w służbę drogową i przewróciła się (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u