Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Kilkadziesiąt osób rannych!

09 maj 2023
Autor: 
Wypadek Polskiego autokaru w Niemczech. Kilkadziesiąt osób rannych! Fot. Screen/Nasze Słubice PL

Poważny wypadek masowy na autostradzie A12 w Niemczech. W zdarzeniu brał udział autokar z Polski. Trwa akcja służb!

We wtorek, 9 maja około godziny 12:30 na autostradzie A12 pomiędzy miejscowościami Storkow a Friedersdorf w Niemczech doszło do poważnego wypadku z udziałem autokaru z Polski oraz co najmniej dwóch pojazdów ciężarowych w tym cysterny. Na miejsce wypadku zadysponowano liczne siły i środki służb ratowniczych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

- Według wstępnych danych poszkodowanych zostało 56 pełnoletnich osób w tym dwie lub trzy ciężko - podaje na Twitterze Marcin Król, Konsul RP w Berlinie. Wciąż trwa akcja służb ratowniczych, bilans nie jest ostateczny.

Decyzją Komendanta Głównego Policji na miejsce skierowani zostali polscy policjanci w celu wsparcia prowadzonych na miejscu działań ratowniczych. Dodatkowo podjęto decyzję o uruchomieniu specjalnej infolinii.

Lubuska policja uruchomiła specjalną infolinię

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. utworzyła punkt informacyjny w związku z wypadkiem na autostradzie A12 w Niemczech. Wszelkie aktualne informacje dostępne są pod specjalnym numerem telefonu: 47 791 11 49. 

Film z miejsca wypadku polskiego autokaru na A12

W internecie opublikowany został amatorski film z miejsca wypadku. Materiał udostępniono na portalu Nasze Słubice PL:


Czytaj także - Ciała 13-letniej córki i ojca w samochodzie koło Wschowy. "Mieli liczne rany kłute i cięte"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u