Zielonogórscy policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami!

11 maj 2023
Autor: 
Zielonogórscy policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami! Lubuska Policja

Zielonogórscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która handlowała narkotykami na terenie Zielonej Góry oraz Wrocławia. Zatrzymano 15 osób!

Zakończyło się długotrwałe i wielowątkowe śledztwo zielonogórskich policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową. Czynności prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Tego typu sprawa wymaga cierpliwości, umiejętności oraz wytrwałości ze strony służb. Śledztwa związane z narkotykowymi grupami przestępczymi należą do niezwykle skomplikowane i długofalowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023 - droga do Warszawy ...

Rozbita grupa przestępcza handlująca narkotykami

Skomplikowane śledztwo prowadzone przez zielonogórskich mundurowych dotyczyło obrotu oraz detalicznego handlu narkotykami, jak również posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających przez szereg osób działających na terenie Zielonej Góry i Wrocławia.

Podczas prowadzonych działań ustalono, że członkowie grupy przestępczej, aby ukryć swoją działalność, wynajmowali mieszkania, w których chowane były narkotyki. Policjanci poświęcili bardzo dużo czasu na dotarciu do wszystkich lokali, w których znajdowały się narkotyki.

Zatrzymania osób

Wśród 15 zatrzymanych osób były 2 kobiety – 35-latka z Zielonej Góry i 24-latka z powiatu kłodzkiego w województwie dolnośląskim. Wśród zatrzymanych mężczyzn najstarszy ma 50 lat, a najmłodszy 19. Są to mieszkańcy Zielonej Góry, Wrocławia, powiatu żagańskiego w województwie lubuskim, powiatu kłodzkiego w województwie dolnośląskim i powiatu gryfińskiego w województwie zachodniopomorskim. Tymczasowy areszt zastosowano wobec 11 osób, pozostałe 4 osoby otrzymały dozór policji. 

Policjanci zabezpieczyli ponad 8 kilogramów środków odurzających, między innymi marihuany, haszyszu, amfetaminy, kokainy, metamfetaminy i mefedronu oraz 95 sztuk tabletek ekstasy. Na poczet przyszłych grzywien zabezpieczono pieniądze w kwocie ponad 72 tysięcy złotych.

Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalili, że do obiegu w samej Zielonej Górze grupa przestępcza wprowadziła około 40 kilogramów narkotyków. Podejrzanym osobom przedstawiono łącznie 22 zarzuty, za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 

Czytaj także - MZK Zielona Góra żegna autobusy marki Man. Służyły przez ponad 18 lat (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u