Nocny pożar koło Świebodzina. Płonął dom. W akcji 9 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

16 maj 2023
Autor: 
Nocny pożar koło Świebodzina. Płonął dom Fot. KP PSP Świebodzin

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem w Wilkowie koło Świebodzina. Płonął dom jednorodzinny. Działania trwały przez ponad cztery godziny.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Świebodzinie we wtorkową noc, 16 maja, kilka minut po północy. W ogniu stanął dom jednorodzinny w Wilkowie.

- Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono w pełni rozwinięty pożar kotłowni oraz dachu budynku - relacjonuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik świebodzińskich strażaków.

W akcji 9 zastępów straży pożarnej

Łącznie na miejscu pracowało osiem zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu świebodzińskiego. Ponadto do Wilkowa wysłano podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulechowie. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzili działania gaśnicze od wewnątrz oraz z zewnątrz obiektu.

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Jak przekazuje bryg. Bohuszko, działania gaśnicze pozwoliły na ugaszenie pożaru oraz obronienie pozostałej części budynku.

Akcja strażaków zakończyła się po przeszło 4 godzinach działań. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana.

Przeczytaj też: Świebodzin: Dla zabawy jechali w bagażniku. "Wystawiali nogi za auto" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u