Groźne zdarzenie w Płotach koło Zielonej Góry. Kierowca wypadł z drogi, ściął lampę i uderzył w mur (ZDJĘCIA)

15 maj 2023
Autor: 
Groźne zdarzenie w Płotach koło Zielonej Góry Fot. Czytelnik Dominik

Kolizja w Płotach koło Zielonej Góry. Mężczyzna wypadł z trasy i uderzył w latarnię. Następnie przeleciał przez drogę pieszo-rowerową i wjechał w mur. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich służb ratowniczych w poniedziałkowy wieczór, 15 maja, tuż po godzinie 20:00. W miejscowości Płoty (gmina Czerwieńsk) doszło do groźnego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Audi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobówki poruszał się ulicą Lubuską, która położona jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 280 od Zielonej Góry w stronę Czerwieńska. Na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię oświetleniową. Audi przeleciało jeszcze przez drogę pieszo-rowerową, na której na szczęście nikogo nie było i rozbiło się o betonowy mur.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Kierowcy nic się nie stało

Do akcji wyruszyły dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz zastęp ochotników z jednostki OSP Czerwieńsk. Dojechał też patrol policji oraz zespół pogotowia ratunkowego.

- Kierowca Audi wyszedł z samochodu o własnych siłach. Był w szoku. Z osobówki wydobywał się dym - relacjonuje st. kpt. Piotr Kowalski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Mężczyzna mimo groźnie wyglądającego zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń i nie musiał być hospitalizowany. Dokładny przebieg i okoliczności kolizji ustala policja. Wiadomo, że kierujący samochodem marki Audi był trzeźwy.

Przeczytaj też: Świebodzin: Dla zabawy jechali w bagażniku. "Wystawiali nogi za auto" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u