Nie żyje Mariusz Strojny. Był wójtem gminy Przewóz. Miał 54 lata

15 maj 2023
Autor: 
Nie żyje Mariusz Strojny. Był wójtem gminy Przewóz Fot. Gmina Przewóz

Zmarł Mariusz Strojny, wójt gminy Przewóz. Miał 54 lata i zmagał się z chorobą. Zarządzał samorządem od 2018 roku.

Mariusz Strojny zmarł w wieku 54 lat w niedzielę, 14 maja, w godzinach wieczornych. Został wójtem w 2018 roku, była to jego pierwsza kadencja. Przez mieszkańców oraz samorządowców oceniany był po prostu jako dobry człowiek.

- Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wójta gminy Przewóz Mariusza Strojnego. Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy dla rodziny i bliskich składają pracownicy Urzędu Gminy w Przewozie - czytamy w komunikacie gminy Przewóz.

Przyjaciele i koledzy żegnają wójta

Informacja o śmierci wójta Mariusza Strojnego zszokowała lubuskie środowisko samorządowe. To już trzeci wójt, który zmarł w tym roku. W lutym pożegnano wójta gminy Gubin Zbigniewa Barskiego, a w marcu wójta gminy Brody Ryszarda Kowalczuka.

- To wielka strata dla całej społeczności lokalnej, którą reprezentował. Rodzinie i bliskim zmarłego składam najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia - napisał Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

- Rok temu zorganizowałam wycieczkę do Sejmu dla młodych mieszkańców Przewozu. Spotkałam się wtedy z gospodarzem tej niewielkiej, ale dynamicznej gminy. Mariusz Strojny opowiadał mi o planach, przeszkodach i nadziejach pracy samorządowca. Odniosłam wrażenie, że należy on do osób, dla których doba ma zbyt mało godzin. Uśmiechał się z zakłopotaniem, gdy kolejne telefony przerywały naszą rozmowę - wspomina Anita Kucharska-Dziedzic, posłanka Lewicy.

- Niestety, w tej kadencji, kolejny samorządowiec odszedł od nas. Wyrazy współczucia dla najbliższych - podkreśla Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego oraz prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego.

Gmina Przewóz - kto nią pokieruje?

Po formalnym wygaszeniu mandatu wójta osobę, która pokieruje samorządem, wyznaczy premier. Później w gminie Przewóz trzeba będzie zorganizować przedterminowe wybory. Zgodnie z kodeksem wyborczym muszą być one zorganizowane w przeciągu 90 dni od dnia śmierci.

Przeczytaj też: Świebodzin: Dla zabawy jechali w bagażniku. "Wystawiali nogi za auto" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u