Jechał przeładowaną ciężarówką po trasie S3. Pojazd był też za wysoki (ZDJĘCIA)

15 maj 2023
Autor: 
Jechał przeładowaną ciężarówką po trasie S3 Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Funkcjonariusze z ITD Gorzów Wielkopolski zatrzymali kierowcę, który jechał przeładowaną ciężarówką. Szofer dostał mandat. Karę otrzyma też firma.

Jeden z patroli ITD Gorzów Wielkopolski w nocy z piątku na sobotę, 13 maja, pełnił służbę na trasie S3 w rejonie Skwierzyny. Mundurowi zatrzymali tam do kontroli ciągnik siodłowy marki Scania z naczepą przystosowaną do połączenia z inną naczepą.

Kierowca przewoził ładunek z Polski do Norwegii. Miała być to zwykła, rutynowa kontrola. Szybko okazało się jednak, że czynności potrwają dłużej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Jechał przeładowaną ciężarówką. Pojazd był też zbyt wysoki

- Pojazd został zważony i zmierzony. Okazało się, że waży on wraz z ładunkiem 47,55 tony, zamiast dopuszczalnych 40 ton. Natomiast nacisk podwójnej osi napędowej wyniósł 25,1 tony i był o 7,1 tony większy od dopuszczalnego. O przeciążeniu osi napędowej i całego zestawu kierowca posiadał informację z komputera pokładowego pojazdu - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Przeładowana ciężarówka to jedno, ale na jaw wyszło również iż zestaw był za wysoki. Miał bowiem 4,29 metra wysokości, czyli o 29 centymetrów za dużo.

Kara dla kierowcy oraz firmy

Na przejazd takim pojazdem kierowca powinien mieć zezwolenie kategorii V, którego oczywiście nie posiadał. Ostatecznie szofer został ukarany mandatem karnym, natomiast ciężarówkę przewieziono na parking strzeżony, który opuści dopiero po doprowadzeniu jej do normatywności.

Karę otrzyma również firma. - Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Grozi mu 20 tysięcy złotych kary - relacjonują inspektorzy z ITD Gorzów Wielkopolski.

Przeczytaj też: Świebodzin: Dla zabawy jechali w bagażniku. "Wystawiali nogi za auto" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u