Pożar budynku w Trzebiszewie koło Skwierzyny. W środku były konie (ZDJĘCIA)

16 maj 2023
Autor: 
Pożar budynku koło Skwierzyny. W środku były konie Fot. OSP Skwierzyna

Nocny pożar w Trzebiszewie. W ogniu stanął budynek gospodarczy. W środku znajdowały się konie, które udało się ewakuować. Akcja strażaków trwałą do rana.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 16 maja, tuż po godzinie 3:20. Do straży pożarnej w Międzyrzeczu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Trzebiszewo (gmina Skwierzyna). Z pierwszych informacji wynikało, że w środku znajdowały się konie.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy straży pożarnej z Międzyrzecza oraz zastęp ochotników z miejscowej jednostki. Wysłano także cztery samochody gaśnicze z jednostek OSP Skwierzyna, OSP Świniary i OSP Bledzew.

Konie udało się uratować

W chwili dojazdu pierwszego zastępu okazało się, że pożar jest już mocno rozwinięty. Ogień obejmował całe wnętrze budynku i dodatkowo rozprzestrzeniał się na dach. Ponadto zbliżał się do zaparkowanego obok samochodu, który został nadpalony. Na szczęście przebywające w środku zwierzęta udało się w porę uratować.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne podawali prądy wody przede wszystkim z zewnątrz obiektu. Z czasem pożar gaszono także przy użyciu podnośnika hydraulicznego, a roty strażaków kierowane były do wnętrza budynku gospodarczego.

Gdy sytuacja była opanowana, rozpoczęło się dokładne dogaszanie pogorzeliska. W środku znajdowała się między innymi słoma, którą należało rozgarnąć i dokładnie przelać. Niezbędne okazało się także przeprowadzenie prac rozbiórkowych. Ostatecznie działania strażaków zakończyły się dopiero około godziny 7:00.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalać już policja.

Przeczytaj też: Nocny pożar koło Świebodzina. Płonął dom. W akcji 9 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u