Policjanci z Nowej Soli zatrzymali pijanych rowerzystów. Mieli po 3 promile alkoholu

16 maj 2023
Autor: 
Policjanci z Nowej Soli zatrzymali pijanych rowerzystów Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Trzy promile alkoholu miał rowerzysta zatrzymany w gminie Siedlisko. Podobny wynik wydmuchał też mężczyzna skontrolowany w Nowej Soli. Obaj dostali mandaty.

Wszystko zaczęło się w piątek, 12 maja. Patrol policji, który znajdował się na terenie gminy Siedlisko, zwrócił uwagę na rowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli.

- Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 49-latek miał 3 promile alkoholu w organizmie - relacjonuje mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Policjanci ukarali rowerzystę mandatem. Teraz będzie musiał zapłacić 2,5 tysiąca złotych.

Pijany rowerzysta wpadł też w Nowej Soli

Następnego dnia w ręce mundurowych wpadł kolejny miłośnik dwóch kółek. Tym razem mężczyzna przemierzał ulice Nowej Soli, jadąc zygzakiem.

- Mieszkaniec Nowej Soli miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Ten 40-latek również uszczuplił swój portfel o kwotę 2500 złotych - informuje mł. asp. Sęczkowska.

Policja podkreśla, że każdy nietrzeźwy kierowca stwarza poważne zagrożenie na drodze. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego może być on przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Przeczytaj też: Zielonogórzanin stracił ćwierć miliona złotych i został z kredytami. Tak działają oszuści


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u