Napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Policja cały czas szuka złodzieja (ZDJĘCIA)

17 maj 2023
Autor: 
Napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Policja szuka złodzieja Redakcja

Napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Mężczyzna sterroryzował obsługę i uciekł z pieniędzmi. Policja nadal pracuje nad sprawą. Trwa obława za złodzejem.

Aktualizacja: Podejrzany o napad został zatrzymany. Więcej: "Napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zatrzymano podejrzanego (ZDJĘCIA)"

Wszystko wydarzyło się we wtorkowe popołudnie, 16 maja, około godziny 13:00. Wówczas do placówki Banku Spółdzielczego przy ulicy Juliusza Słowackiego w Nowogrodzie Bobrzańskim wtargnął zamaskowany mężczyzna.

- Napastnik miał na głowie kask motocyklowy. Trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, sterroryzował kasjerkę i zażądał wydania pieniędzy - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Gdy tylko przestępca otrzymał pieniądze, od razu uciekł. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na początku oddalił się pieszo w kierunku Urzędu Miejskiego w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Policja cały czas szuka sprawcy

Po otrzymaniu zgłoszenia o napadzie do Nowogrodu Bobrzańskiego skierowano wiele patroli policji. Zjechali tam mundurowi z różnych wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz z Komisariatu II Policji. Dodatkowo do sprawy oddelegowano funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

- Gdy policjanci otrzymali informacje o tym zdarzeniu, ruszyły posterunki blokadowe i proces wykrywczy za tym napastnikiem - informuje podinsp. Maludy.

Mundurowi, którzy pracowali w Nowogrodzie Bobrzańskim, od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy napadu. Dokładnie przeczesywali całą okolicę, w tym różne krzaki oraz zarośla. W międzyczasie technicy kryminalistyki zebrali wszystkie ślady oraz zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu zarówno z samego banku, jak i okolicznych miejsc, którymi uciekał mężczyzna.

"Przesłuchaliśmy pracowników, analizujemy nagrania"

Dziś, 17 maja, mundurowi cały czas pracują nad sprawą. Jak zaznacza Lubuska Policja, do tej pory zebrano bardzo dużo śladów i dowodów, które są obecnie analizowane. Funkcjonariusze przesłuchali pracowników banku i zebrali dokładną wiedzę o wyglądzie napastnika oraz okolicznościach napadu. Cały czas analizowane są też nagrania z monitoringu.

- Lubuscy policjanci robią wszystko, aby sprawca jak najszybciej znalazł się w naszych rękach. Czekamy na efekt ich pracy. Najważniejsze, że nikomu nic złego się nie stało - podkreśla podinsp. Marcin Maludy.

Policja nie zdradza obecnie, ile gotówki otrzymał mężczyzna.

Aktualizacja: Podejrzany o napad został zatrzymany. Więcej: "Napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zatrzymano podejrzanego (ZDJĘCIA)"

Przeczytaj też: Policjanci z Nowej Soli zatrzymali pijanych rowerzystów. Mieli po 3 promile alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u