Napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zatrzymano podejrzanego (ZDJĘCIA)

17 maj 2023
Napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zatrzymano podejrzanego Fot. Redakcja, KWP Gorzów Wlkp.

Napad na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim. Policjanci zatrzymali już podejrzanego, który miał sterroryzować kasjerkę i uciec z pieniędzmi.

Wtorek, 16 maja, Nowogród Bobrzański. Tego dnia około godziny 13:00 do placówki Banku Spółdzielczego przy ulicy Juliusza Słowackiego w Nowogrodzie Bobrzańskim wtargnął zamaskowany mężczyzna.

- Napastnik miał na głowie kask motocyklowy. Trzymając w ręku przedmiot przypominający broń, sterroryzował kasjerkę i zażądał wydania pieniędzy - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Gdy tylko przestępca otrzymał pieniądze, od razu uciekł. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na początku oddalił się pieszo w kierunku Urzędu Miejskiego w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Policja zatrzymała podejrzanego

Dziś, 17 maja, jeszcze przed godziną 12:00, czyli niespełna 24 godziny od zdarzenia policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na bank.

- Wytypowanie i zatrzymanie mężczyzny, który może mieć związek z napadem na bank w Nowogrodzie Bobrzańskim, było możliwe dzięki bardzo szerokim oraz intensywnym działaniom operacyjnym. W tej chwili z udziałem zatrzymanego prowadzone są czynności procesowe oraz szereg innych działań, abyśmy w przyszłości dysponowali bardzo mocnym materiałem dowodowym - informuje podinsp. Maludy.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

Posterunki blokadowe, analiza monitoringu

Po otrzymaniu zgłoszenia o napadzie do Nowogrodu Bobrzańskiego skierowano wiele patroli policji. Zjechali tam mundurowi z różnych wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze oraz z Komisariatu II Policji. Dodatkowo do sprawy oddelegowano funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policja rozstawiła w regionie posterunki blokadowe. Ponadto mundurowi, którzy pracowali w Nowogrodzie Bobrzańskim, od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy napadu. Dokładnie przeczesywali całą okolicę, w tym różne krzaki oraz zarośla. W międzyczasie technicy kryminalistyki zebrali wszystkie ślady oraz zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu zarówno z samego banku, jak i okolicznych miejsc, którymi uciekał mężczyzna. Do sprawy przesłuchano także pracowników banku.

Przeczytaj też: Policjanci z Nowej Soli zatrzymali pijanych rowerzystów. Mieli po 3 promile alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u